Powrót
8.2.2019

Ile kosztuje pedicure? Zabiegi na stopy i ich ceny

Ile kosztuje pedicure? Zabiegi na stopy i ich ceny
Autor
Anna Dobrzanska

Zadbane stopy o pięknych paznokciach i delikatnej skórze są najpiękniejszą ozdobą na lato. Dlatego zanim zaczniesz wybierać modne sandały, najpierw zadbaj o odpowiednią pielęgnację stóp. Jak to zrobić? Na początek zapoznaj się z dostępnymi w salonach rodzajami pedicure i wybierz się na zabieg, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom. Sprawdź też w naszej infografice, ile kosztuje pedicure i inne zabiegi na stopy.

Zabiegi na stopy zmiękczające skórę: zabieg parafinowy, callus peel, pedicure frezarkowy i klasyczny

Na co dzień dbamy o skórę twarzy i ciała. Czasami wcieramy krem w dłonie. A stopy? O nich niestety często zapominamy. Tymczasem skóra stóp jest wrażliwa i wymaga dużej troski. Na skutki braku nawilżenia i natłuszczenia nie trzeba długo czekać. Skóra stóp staje się przesuszona, co nie wygląda najlepiej, gdy przyjdzie czas założyć letnie buty. Jeśli to właśnie sucha skóra jest twoim problemem, najlepszym rozwiązaniem będzie zabieg parafinowy na stopy. Jak wygląda taka kuracja? Przed przystąpieniem do zabiegu kosmetyczka wykona peeling twoich stóp i nałoży odpowiednią maskę. Następnie zanurzy twoje stopy w ciepłej parafinie, a na koniec nałoży na nie specjalne skarpetki. Okład zostanie zdjęty po około 20 minutach. Efekt będzie widoczny od razu: skóra stanie się nawilżona, gładka i pełna blasku. Paznokcie zyskają naturalny połysk. Ciepło parafiny w przyjemny sposób odpręży twoje mięśnie.

Innym problemem, jaki może spotkać skórę twoich stóp, jest rogowacenie naskórka. Gruby naskórek nie tylko wygląda bardzo nieestetycznie, lecz także ma tendencję do tworzenia bolesnych pęknięć. Jeśli zmagasz się z taką dolegliwością, zainteresuj się zabiegiem o nazwie pedicure kwasowy, znany też jako callus peel. Podczas tego zabiegu twoje stopy zostaną owinięte plastrami nasączonymi łagodnym kwasem. Spowoduje to zmiękczenie zrogowaciałego naskórka. Na koniec kosmetyczka przy pomocy specjalnej tarki usunie martwy naskórek i nałoży krem. Twoje stopy od razu zyskają miękkość i młodzieńczy wygląd. Taki zabieg jest zwykle droższy niż klasyczny pedicure, ale może okazać się dużo bardziej skuteczny.

Gdy problem rogowaciejącej skóry nie jest u ciebie bardzo zaawansowany, możesz zdecydować się na zazwyczaj nieco tańsze rozwiązanie – pedicure frezarkowy. Na czym polega ten zabieg? Kosmetyczka usuwa stwardniały naskórek przy pomocy urządzenia zwanego frezarką. Jest to narzędzie delikatne i bardzo precyzyjne. Dzięki niemu można wygładzić nawet czubki palców lub miejsca pomiędzy palcami. W ramach zabiegu wykonywany jest także peeling. Na koniec kosmetyczka nałoży odpowiedni balsam. Po prawidłowo wykonanym zabiegu palce twoich stóp staną się ozdobą każdych sandałów. Nasza troska o stopy nie powinna kończyć się na jednorazowej wizycie u kosmetyczki.

Aby podtrzymać efekty zabiegów pielęgnacyjnych na stopy, warto od czasu do czasu wybrać się na pedicure klasyczny. Jest to podstawowy zabieg, który poprawi ogólną kondycję stóp. Podczas przeprowadzania takiej kuracji kosmetyczka usunie martwy naskórek, nada kształt paznokciom i wygładzi stopy za pomocą tarki. Zabieg obejmuje też odżywczą, aromatyczną kąpiel. Taka kuracja polecana jest także osobom, które nie borykają się z problemem przesuszonej skóry lub rogowaciejących pięt, lecz po prostu chcą poprawić wygląd stóp z myślą o sezonie letnim. W cenie pedicure klasycznego często zawiera się również malowanie paznokci.

Pielęgnacja paznokci u stóp: pedicure japoński, pedicure hybrydowy, zabieg regenerujący

Piękne stopy kojarzą się nierozerwalnie z efektownie pomalowanymi paznokciami. Zanim jednak wybierzemy się do pobliskiej drogerii po dobry lakier, warto najpierw zadbać o kondycję paznokci. Na zadbanej, zdrowej płytce lakier będzie się o wiele lepiej trzymał. Poza tym ładne paznokcie są ozdobą samą w sobie i często nie wymagają w ogóle dodatkowego malowania lakierem. Istnieje wiele rodzajów pedicure, dzięki którym osiągniesz zdrowy i estetyczny wygląd płytek paznokciowych. Jeśli chcesz poprawić stan twoich paznokci u stóp, szczególnie jeśli są one delikatne i kruche, pomyśl o pedicure japońskim. Zabieg polega na wcieraniu w płytkę paznokcia specjalnej pasty, zawierającej między innymi keratynę, witaminy oraz krzemionkę. Paznokcie zyskują naturalny blask, gładkość oraz połysk. Podkreślony zostaje także ich naturalny, lekko różowy kolor. Efekt utrzymuje się około dwóch tygodni. Przez pierwsze kilka dni po takiej kuracji nie powinno się malować paznokci. Wiele fanek tej metody jest tak zadowolonych z naturalnego wyglądu stóp, że rezygnuje na dłuższy czas ze stosowania lakieru.

Jeśli jednak efekt paznokci w cielistym kolorze jest dla ciebie za mało wyrazisty, możesz zdecydować się na pedicure hybrydowy. Jest on wykonywany tak samo jak hybrydowy manicure. Paznokcie stóp są pokrywane lakierem, który jest następnie utwardzany pod lampą. Lakier nałożony w ten sposób na paznokcie stóp jest niezwykle trwały. Można go nosić jeszcze dłużej niż ten wykonany na dłoniach, ponieważ paznokcie stóp rosną nieco wolniej. Do wyboru masz całą gamę kolorów. Dzięki tej metodzie można też ozdobić paznokcie w delikatne wzorki. Możesz też poprosić kosmetyczkę o hybrydowy pedicure francuski, który znów wraca do łask. Miej jednak na uwadze, że do szacowanych kosztów pedicure hybrydowego warto doliczyć również jego zdjęcie u kosmetyczki, choć usunięcie tzw. hybrydy zwykle kosztuje o wiele mniej niż jej nałożenie. No i pamiętaj, że paznokcie hybrydowe możesz zrobić sama w domu - wystarczy, że zaopatrzysz się w odpowiednie narzędzia i akcesoria. Co jednak zrobić, jeśli twoje paznokcie są poważnie zniszczone, łamliwe lub zaszkodziła im nieprawidłowa pielęgnacja? Zainteresuj się zabiegiem regenerującym paznokcie. Polega on na zastosowaniu preparatów, które wnikają głęboko w strukturę paznokcia. Dzięki temu płytka jest regenerowana od środka. To stosunkowo niedrogi zabieg, ale jego całościowy koszt zależy od tego, ile razy będzie trzeba go powtórzyć. Długość kuracji zależy od stopnia uszkodzenia płytki, ale już nawet po jednym takim zabiegu twoje paznokcie mogą zyskać zdrowy wygląd.

Jak zadbać o stopy, gdy dokuczają nam poważniejsze dolegliwości? Pedicure leczniczy

Niestety, nie u każdego troska o stopy może ograniczyć się do odżywienia paznokci oraz usunięcia zbyt grubego naskórka. Stopy często mogą sprawiać dużo większe problemy. Wiele osób boryka się z odciskami lub wrastającymi paznokciami, które nie tylko psują wygląd naszych stóp, lecz są też bolesne i często utrudniają chodzenie. Gdzie szukać pomocy w takim wypadku?

Najlepiej wybrać się do podologa. Taka osoba specjalizuje się w terapii dolegliwości stóp. Warto pamiętać, że podolog to stosunkowo nowy zawód w Polsce, a jego zakres działania i kompetencje nie są prawnie uregulowane. Osoby, które go wykonują, zwykle nie są lekarzami, a więc nie ma możliwości bezpłatnego skorzystania z ich usług, w ramach ubezpieczenia zdrowotnego. Jeśli ceny prywatnych zabiegów leczniczych na stopy są dla ciebie zbyt wysokie, spróbuj zwrócić się o pomoc np. do dermatologa lub chirurga. Co może zaoferować ci podolog? Wykonasz u niego na przykład pedicure leczniczy. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się odcisków lub modzeli. Jeśli dokucza ci inny przykry problem, jakim jest wrastający paznokieć, również możesz poszukać pomocy podologicznej. Warto wówczas zapytać o możliwość założenia klamry. Jest to bezbolesny, przynoszący natychmiastową ulgę zabieg. Dobra wiadomość dla zainteresowanych ta metodą pań jest taka, że istnieją klamry, które można pokryć kolorowym lakierem. Innym dokuczliwym problemem, jaki może dotknąć nasze stopy, jest grzybica paznokci. Nowością w jej leczeniu są zabiegi laserowe. Zabieg polega na naświetlaniu płytki paznokcia laserem. Odpowiednio dobrane światło niszczy grzyb, nie naruszając paznokcia. Zabieg nie wymaga też żadnego znieczulenia. Aby był skuteczny, trzeba jednak go powtarzać kilka razy w zależności od tego, jak zaawansowana jest dolegliwość. W takim przypadku koszt takiego zabiegu wzrasta kilkukrotnie.

zabiegi na stopy - koszt - infografika
Ceny zabiegów na stopy

Najnowsze porady